Jak we właściwy sposób, nakryć stół?

W powyższym artykule, przedstawimy kilka niezbędnych porad, dotyczących prawidłowego nakrycia stołu, które z pewnością zachwyci, zaproszonych przez Ciebie gości.

W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni obrus. Kolor nie ma tutaj większego znaczenia, także możesz go wybrać, według własnego uznania. Należy jednak pamiętać, o kilku niezwykle istotnych szczegółach, których absolutnie nie wolno pominąć, a mianowicie:

– obrus musi być dokładnie wyprasowany, tak więc nie może być tutaj mowy o nawet najmniejszych zagnieceniach, gdyż wówczas całość nie będzie prezentować się zbyt elegancko,

– obrus musi być także czysty i schludny, beż żadnych plam,

– nakrycie powinno komponować się kolorystycznie z zastawą oraz dodatkami dekoracyjnymi, tak więc, jeśli są one wzorzyste, to należy postawić na gładki obrus, z kolei jeśli cała oprawa nie jest deseniowa, to wtedy lepiej sprawdzi się kolorowe nakrycie.

– obrus powinien zwisać minimum dwadzieścia centymetrów, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Ważne jest tutaj zachowanie właściwych proporcji, gdyż w przeciwnym wypadku, będzie to wyglądało niechlujnie.

Serwetki są ważnym elementem, o którym nie można zapomnieć, gdyż nie pełni on tylko funkcji ozdobnej, lecz także służy gościom do celów higienicznych. Najlepiej sprawdzą się serwetki materiałowe, z racji tego, że są wytrzymałe, i w odróżnieniu od papierowych, nie ulegną podarciu. Jeśli chcesz pozytywnie zaskoczyć swoich gości, to ze serwetek, możesz złożyć kwiaty, krawaty i wiele innych, ciekawych rzeczy. Z kolei na Wielkanoc, możesz z nich stworzyć śliczne zajączki.

Sztućce kładziemy w następujący sposób: po lewej stronie talerza – widelce, natomiast po prawej stronie – łyżkę i noże. Oczywiście ta kolejność obowiązuje wtedy, gdy pierwsza będzie podana zupa, a następnie drugie danie. Za talerzem kładziemy sztućce, które zostaną użyte do wszelkiego rodzaju deserów.

Warto też zadbać o dodatki, które udekorują nasz stół, jak również stworzą ciepły i przytulny klimat, czyli świece i kwiaty. Należy jednak we wszystkim zachować umiar, gdyż goście mogą poczuć się przytłoczeni nadmiarem ozdób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *