Odzież Gastronomiczna

Elegancki biały fartuch dla kucharza

0 komentarze
86 odsłony

Fartuch kuchenny oraz bluza są niemal najważniejszymi elementami stroju każdego kucharza. Kolor biały może kojarzyć się ze sterylną czystością, a w restauracyjnej kuchni często panuje sajgon. Czym więc kierują się kucharze, wybierając elegancki biały fartuch?

Odzież gastronomiczna odporna na wysokie temperatury

0 komentarze
95 odsłony

Kuchnia jest sercem restauracji, dlatego istotnym aspektem jest wyposażenie kucharzy w odpowiedni i profesjonalny strój. Odzież gastronomiczna musi być nie tylko wygodna, ale również spełniać powinna wymogi bezpieczeństwa i higieny podczas pracy. Zalecane jest, aby wszyscy pracownicy kuchni posiadali odzież ochronną, w tym obuwie, które jest antypoślizgowe, a na głowie nosili czepek, tak aby włosy zawsze były zasłonięte.

Spodnie kucharskie - jaką długość nogawki wybrać?

0 komentarze
100 odsłony

Każdy kucharz, aby mógł efektywnie pracować, koniecznie musi mieć dopasowany profesjonalny strój. Spodnie kucharskie są równie ważne, jak fartuch czy bluza. Czym się kierować przy wyborze spodni? Lepsza będzie wersja z długimi, a może krótkimi nogawkami? Dowiesz się tego w naszym artykule!

Z jakich elementów składa się strój kelnerki?

0 komentarze
129 odsłony

Wybierając się do restauracji, niewątpliwie zwracamy uwagę na charakter lokalu oraz strój obsługi. Na rynku mamy ogromny wybór lokali gastronomicznych, natomiast zawsze istnieje wspólny mianownik, otóż jest nim schludny wygląd kelnerów, podających posiłek do stolika. W tym artykule skupimy się na ubiorze profesjonalnej kelnerki. Z jakich więc elementów się on składa?

Jakie powinno być wyposażenie kelnera?

0 komentarze
338 odsłony

Pierwszego wrażenia nie można powtórzyć! Kelner jest wizytówką każdej restauracji, dlatego zwracamy uwagę nie tylko na wygląd sali, ale też na personel, a w tym na osoby, które przynoszą nam posiłek do stolika. Praca kelnera wbrew pozorom nie jest prostym zawodem, tutaj liczy się charyzma, kultura oraz sprawne posługiwanie się wyposażeniem, które jest obowiązkowe. W tym artykule znajdziesz informacje o klasycznym i standardowym wyposażeniu kelnera.

Ubrania dla pracowników piekarni

0 komentarze
102 odsłony

W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości ubrania dla pracowników piekarni. Koszula Polo, T-shirt, Bluzy dla piekarzy i cukierników, Spodnie cukiernik piekarz dla Pań i Panów. Możemy również zaoferować naniesienie haftu z logo Twojej piekarni.

Jak powinna być ubrana obsługa restauracji?

0 komentarze
114 odsłony

Wizytówką każdej restauracji jest schludnie wyglądająca obsługa. W zależności od typu lokalu kelnerzy reprezentują swoim strojem charakter danego miejsca. Mówiąc o cukiernikach i piekarzach często pojawia się kolor biały lub zielony. W restauracjach, które posiadają gwiazdkę Michelin kelnerzy najczęściej ubrani są w białą koszulę, czarny fartuch oraz ciemne spodnie. Niewątpliwie wszystkich łączy schludny wygląd, który  zachęca do pozostania na dłużej. Nie tylko strój jest ważny, elegancko zaczesane włosy u Pań i Panów również są istotnym aspektem, jednoczenie z zadbanymi dłońmi i czystymi rękawiczkami, o których wspomnimy w dalszej części artykułu. Jemy oczami, zwracamy więc uwagę nie tylko na smak, ale też na wygląd potrawy, jak i osoby podającej na posiłek.

Fartuch gastronomiczny - funkcje i zastosowanie

0 komentarze
79 odsłony

Fartuch gastronomiczny jest najważniejszym elementem uniformu  kucharza, piekarza lub kiedy po prostu gotujesz w domu i chcesz uniknąć zabrudzeń ubrań. Niewątpliwe podstawową funkcją fartucha gastronomicznego jest zabezpieczenie przed poparzeniami gorącymi cieczami, garnkami i patelniami. Na rynku są różne modele tego podstawowego elementu garderoby, ale jaki będzie odpowiedni? Przeczytaj nasz artykuł o fartuchach gastronomicznych i dowiedz się więcej!

Fartuchy kuchenne dla mężczyzn

0 komentarze
96 odsłony

Panowie zdominowali restauracyjne kuchnie. Czy mężczyźni gotują lepiej? Nie będziemy odpowiadać na to pytanie J Porozmawiajmy więc o fartuchach kuchennych dla mężczyzn. Restauracyjna kuchnia jest miejscem, w którym jesteśmy narażeni na poparzenia gorącymi cieczami, tłuszczem i innymi uciążliwymi zabrudzeniami, dlatego należy chronić swoje ciało w odpowiedni sposób. Niemal każdy mężczyzna stawia na pierwszym miejscu wygodę i funkcjonalność, więc jaki fartuch kuchenny będzie najlepszy dla mężczyzn?

Dlaczego obsługa lokalu nosi zapaski kelnerskie?

0 komentarze
191 odsłony

Praca kelnera wiąże się z bezpośrednim kontaktem z klientem, dlatego ważne jest, aby dress code był odpowiednio dostosowany. Będąc gościem restauracji, zwracamy uwagę nie tylko na wystrój, ale również na strój obsługi. Zapaska kelnerska jest niewątpliwie najważniejszym elementem każdej osoby przyjmującej zamówienie, a następnie przynoszącej posiłek do stolika. W artykule chcemy udzielić odpowiedzi, dlaczego obsługa lokalu nosi zapaski kelnerskie.

4