Odzież gastronomiczna odporna na wysokie temperatury

Strój kucharza

Kucharze przez cały dzień są narażeni na wszelkie poparzenia gorącymi cieczami, m.in. wodą czy tłuszczem. Bardzo ważne jest, aby ciało zawsze było „odseparowane”, wystarczy ubrać kitel kucharski lub bluzę i odpowiednie spodnie. Odzież gastronomiczna koniecznie musi być wykonana z materiałów, które są odporne na działanie wysokich temperatur, a fartuch najlepiej, aby był wodoodporny.

Jakich tkanin szukać?

Bluza kucharska wykonana z bawełny oraz materiału technicznego zda egzamin. Otóż bawełna sprawi, iż kucharz będzie czuł się komfortowo oraz przewiewnie, zaś materiał techniczny m.in. poliester ma za zadanie przedłużyć żywotność. Pamiętajmy, że odzież gastronomiczna jest podatna na wszelkie uszkodzenia, zabrudzenia sokami o intensywnym zabarwieniu, olejami etc., dlatego przede wszystkim musi być odporna i zapewniać powinna ochronę kucharzom, piekarzom czy cukiernikom. Gorące piece, patelnie, garnki, wrząca woda to dla nich chleb powszedni. Bluzy kucharskie dostępne są w wersji z krótkim, jak i długim rękawem, jednak kucharzom zaleca się te z długim, tak aby całe ręce były zakryte, dodatkowo chroniąc je przed poparzeniami pryskającego tłuszczu. Jakość materiałów koniecznie musi być wysoka, po wielokrotnym praniu fason nie może się zniekształcać, tracić koloru czy pruć. Odzież gastronomiczna, a w tym stój kucharza, to nie tylko bluza czy kitel, ale też spodnie. Zwróćmy uwagę również na ich skład. Podobnie do góry stroju, bawełna z materiałem technicznym będzie idealna. Nogawki o długości 7/8 to dobre rozwiązanie dla większości osób pracujących w lokalach gastronomicznych, ponieważ są eleganckie, a także komfortowe w użytkowaniu.

Sprawdź naszą ofertę odzieży gastronomicznej, znajdziesz u nas wszystkie niezbędne elementy stroju kucharza, piekarza czy kelnera i nie tylko. Komfort noszenia, wysoka jakość i atrakcyjna cena – w sklepie oddzieżgastronomiczna.pl. Zapraszamy i życzymy miłych zakupów.

Powiązane produkty

Bluza kucharska Czarna - długi rękaw

Bluza kucharska czarna długi rękaw stworzona została z myślą o kucharzach oraz pracownikach wykonujących czynności w obrębie kuchni. Oferujemy produkty wyłącznie wysokiej jakości, szyte w naszych pracowniach krawieckich. Zaopatrujemy się w materiały oraz tkaniny pochodzące wyłącznie z polskich hurtowni, produkty nasze cechuje zatem niska i atrakcyjna cena.

Szeroki wybór rozmiarów umożliwia dobranie idealnej bluzy do każdego typu sylwetki.

Cena podstawowa 85,00 zł Cena 76,50 zł
  • -10%
  • -10%

Fartuch kucharski – Brązowy

Fartuch kucharski w kolorze brązowym, w którym może pracować zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Dedykowany dla osób pracujących na kuchni jako kucharze lub pomoc kuchenna. Skutecznie chroni przez zabrudzeniami oraz gorącym tłuszczem. Posiada standardowe wiązanie przy głowie oraz w pasie. Dodatkowo możliwość naniesienia logo lokalu za pomocą haftu. Zapraszamy do zakupów.

Cena 37,00 zł

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
4