Spodnie kucharskie - jaką długość nogawki wybrać?

Spodnie kucharskie

Spodnie przede wszystkim muszą mieć odpowiedni krój, tak aby kucharz nie czuł się skrępowany oraz mógł wykonywać wszelkie ruchy. Pochylać się, kucać czy podnosić sprzęty kuchenne umiejscowione wysoko na półkach. Nie wybierajmy zbyt obcisłych spodni, ponieważ nie będą one zarówno komfortowe, jak i estetyczne. Jeśli chodzi o długość, najlepiej jest zdecydować się na nogawki 7/8. Zbyt długie mogą stanowić zagrożenie upadkiem, a zbyt krótkie nie będą wystarczająco chronić przed poparzeniem gorącym tłuszczem czy wrzątkiem. Kuchnia jest sercem restauracji, w którym dzieje się najwięcej, dlatego ważne jest aby ubrania gastronomiczne spełniały wymogi BHP. Generalnie wszystko zależy od miejsca, piekarze oraz cukiernicy mogą sobie pozwolić na wersję krótszą, natomiast kucharze w renomowanych restauracjach, gdzie często pracują na otwartych kuchniach widocznych dla klientów, powinni zdecydować się na wersje dłuższą. Zdarzają się również sytuacje, w których to szef kuchni bądź kucharz przynosi talerz z przygotowanym daniem do stolika, dlatego też musi wyglądać schludnie i elegancko w każdej sytuacji.

Materiał

Bardzo ważny jest materiał, koniecznie powinien być oddychający, ale także odporny i przystosowany do wysokich temperatur. Bawełna z dodatkiem materiału technicznego zda egzamin na 5. Taka tkanina nie traci swoich właściwości nawet po bardzo długim i intensywnym użytkowaniu, a także jest lekka i bardzo wygodna.

Wybierz idealną opcję dla załogi Twojej restauracyjnej kuchni, a do tego koniecznie skompletuj bluzę lub kitel, tak aby cały strój prezentował się profesjonalnie i elegancko.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
4