Jak powinien wyglądać ubiór dla kucharza

Jak powinien wyglądać ubiór dla kucharza

Kucharz pełni w kuchni najważniejszą rolę, dlatego też jego ubiór powinien nie tylko spełniać walory estetyczne, ale również zapewniać komfort i bezpieczeństwo.

Odzież gastronomiczna obecnie jest ważnym elementem niemal w każdej restauracji i oprócz swoich funkcji ochronnych, wzbudza szacunek i zaufanie wśród klientów. Oczywiście uniformy kucharzy muszą spełniać odpowiednie przepisy BHP. Ubranie to powinno składać się z białego kitla z logiem zakładu i kolorowymi wypustkami, zapaski o barwie wypustek, spodni z zaprasowanym kantem, eleganckiego, bezpiecznego i wygodnego obuwia oraz białej czapki z logiem firmy.

Każdy ten element zapewnia wysoką higienę podczas pracy z żywnością. Dzięki wysokiej jakości materiałom, które nie odkształcają się podczas prania, są łatwe w prasowaniu i nie gniotą się okres użytkowania odzieży gastronomicznej jest bardzo długi. Kucharz powinien wyglądać schludnie, czysto i elegancko. Kitel jest swego rodzaju wizytówką każdego szefa kuchni, co podkreśla logo zakładu umieszczone na bluzie. Powinien być idealnie dopasowany i nie krępować ruchów. Spodnie w kolorze białym, z zaprasowanymi kantami zakończone obrębem mają spełniać funkcję ochronną, ale również zapewniać wygodę, a dzięki kieszonkom być funkcjonalne. Buty kucharza powinny być przede wszystkim bezpieczne, wyposażone w  antypoślizgową podeszwę. Specjalna czapka jest elementem rozpoznawczym każdego szefa kuchni. Jej rolą prócz walorów estetycznych jest zapewnienie higieny pracy. Ostatnim elementem odzieży gastronomicznej jest zapaska w kolorze wypustek znajdujących się na kitlu przewiązywana w pasie. Zapewnia ona dodatkową ochronę i osłania przed zabrudzeniami. Dostępny jest bogaty wachlarz fasonów, rozmiarów i kolorów odzieży gastronomicznej.

All comments

Leave a Reply