Odzież dla piekarzy oraz cukierników

Odzież dla piekarzy oraz cukierników

Odzież dla piekarzy oraz cukierników już dostępna w naszym sklepie

Praca w piekarni, cukierni lub w innych zakładach produkcji żywności, wymaga od pracownika ścisłego przestrzegania pewnych zasad. Przede wszystkim są to kwestie związane z bezpieczeństwem oraz higieną w miejscu pracy – ma to ścisłe powiązanie z nieustannym kontaktem z produktami spożywczymi, które następnie trafiają do klientów. Wychodząc naprzeciw wymaganiom stawianym przez branżę gastronomiczną oraz spożywczą poszerzyliśmy nasz asortyment o odzież roboczą dla piekarzy oraz cukierników.

Wygodna oraz bezpieczna odzież dla branży spożywczej

Odzież robocza dla pracowników zakładów produkcji spożywczej, powinna być przede wszystkim wygodna oraz funkcjonalna, bowiem w żaden sposób nie może ograniczać ruchów pracownika. Niezwykle ważny jest również materiał, z jakiego ubrania są wykonane. Wysokiej jakości tkanina zapewnia ciągły przepływ powietrza oraz nie wzmaga pocenia się. Warunki, jakie panują w zakładach – w których tworzone są wypieki – nie należą do najłatwiejszych. Wysokie temperatury oraz szybkie tempo pracy, wymagają przewiewnej oraz lekkiej odzieży roboczej. Musi być ona wytrzymała i odporna na otarcia, zniszczenia czy częste pranie. Wysokiej jakości materiał, z jakiego tworzone są nasze produkty, zapewnia bezproblemowe użytkowanie, a częste pranie nie niszczy ani nie deformuje fasonu. 

Bardzo ważną cechą odzieży gastronomicznej, jest zapewnienie pracownikowi maksimum bezpieczeństwa. W zakładach, w których praca opiera się na produkcji żywności, występuje szereg zagrożeń. Maszyny posiadają wiele ruchomych elementów, które mogą być szczególnie niebezpieczne, dlatego ważne jest, aby odzież robocza miała prosty oraz uniwersalny krój. Groźne bywają również ostre krawędzie i śliska podłoga. Ponadto ciągły kontakt z obróbką żywności niesie za sobą ryzyko poparzenia się.

Bluza piekarska oraz spodnie

Dostępna odzież gastronomiczna w naszym sklepie szyta jest w polskich szwalniach oraz pracowniach krawieckich. Dlatego też wszystkie nasze produkty charakteryzuje wysoka jakość wykonania oraz dbałość o każdy szczegół, dzięki czemu znacznie wydłużona jest gwarancja bezproblemowego użytkowania. 

Odpowiednia bluza piekarska oraz spodnie to obowiązkowe elementy odzieży roboczej pracowników piekarni, cukierni oraz innych zakładów produkcji żywności. Oferowane przez nasz sklep bluzy dostępne są w wariancie z krótkim lub długim rękawem. Elegancki krój oraz biała barwa doskonale komponują się z innymi elementami ubioru. Szeroki wachlarz dostępnych rozmiarów umożliwia dobranie odpowiedniego modelu do każdego typu sylwetki – zarówno męskiej, jak i kobiecej. Brak zbędnych elementów, proste zapinanie lub wygodne zakładanie przez głowę zapewniają pracownikowi bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Do bluzy należy dobrać odpowiednie spodnie piekarskie. W miesiącach letnich szczególnie polecamy model o długości nogawek ¾ - choć z uwagi na wysokie temperatury nieustannie utrzymujące się w zakładach produkcji żywności, sprawdzą się one również podczas miesięcy chłodniejszych. Spodnie są przewiewne i lekkie, lecz jednocześnie niezwykle wytrzymałe oraz odporne na wszelkie zniszczenia. Nie ograniczają ruchów, zatem w żaden sposób nie spowalniają pracy piekarzy oraz cukierników. Dostępne są w wielu rozmiarach, dlatego też noszone mogą być zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

All comments

Leave a Reply