Fartuch gastronomiczny - funkcje i zastosowanie

Bluza piekarska

Piekarze, cukiernicy oraz pracownicy branży przetwórstwa spożywczego wybierają bluzy piekarskie z bawełny 100% o gramaturze 140 g/m2. Materiał ten jest oddychający oraz nie krępuje ruchów. Krótki rękaw dodatkowo jest bardzo wygodny, na przykład podczas ręcznego wyrabiania ciasta. Kolor biały symbolizujący czystość i higienę, tym samym najlepiej się sprawdzi w tego typu miejscach, a w szczególności, kiedy mamy okazję przyglądać się pracy zawodowego piekarza. Ma przede wszystkim funkcję ochronną przed zabrudzeniami i poparzeniami gorącym piecem.

Fartuchy i zapaski kelnerskie

Praca kelnera wiąże się z bezpośrednim kontaktem z klientem, dlatego też bardzo ważny jest odpowiedni strój. Kelnerzy najczęściej noszą tak zwane zapaski o różnych długościach lub eleganckie fartuchy. Funkcją oraz zastosowaniem jest zabezpieczenie garderoby przed ewentualnym rozlaniem gorącej kawy lub innego napoju czy zup, a także bycia pewnego rodzaju schowkiem. Kelnerzy są wyposażeni w różne gadżety takie jak specjalny scyzoryk, dodatkowe sztućce, notes oraz długopisy do notowania zamówień, więc muszą mieć odpowiedniej wielkości dyskretną kieszonkę, do której mogą włożyć wymienione akcesoria. Fartuchy i zapaski kelnerskie wykonywane są z bawełny oraz materiału technicznego, aby zawsze wyglądały schludnie, nie były wymięte oraz nie traciły koloru podczas prania w wysokiej temperaturze.

Bluzy oraz fartuchy kucharskie

Kucharze i szefowie kuchni posiadają odpowiedni strój, a najważniejszym elementem jest właśnie bluza bądź fartuch. Oba te elementy przeważnie wykonywane są z materiału technicznego 65% oraz bawełny 35%. Dlaczego taki skład jest najlepszy? Otóż zarówno fartuch, jak i bluza, mają funkcję ochronną przed poparzeniami gorącymi cieczami, patelniami czy garnkami, dlatego tkanina musi stanowić „barierę” ciała przed ewentualnym wypadkiem podczas pracy. Dodatkowo taki materiał może być poddawany wysokim temperaturom, jakie panują w restauracyjnej kuchni oraz codziennemu praniu. Kitle, czyli bluzy dostępne są z krótkim, jak i długim rękawem, jednak kucharze częściej preferują pierwszą opcję. Rękaw ewentualnie można podwinąć. Natomiast warto wyposażyć pracowników w oba modele tak, aby w zależności od warunków, można było je wybrać.

Fartuchy wodoodporne sprawdzą się dla osób pracujących w ekstremalnych warunkach lub podczas grillowania w pochmurną pogodę. Specjalna tkanina 100% poliester + PU o gramaturze 185g/m2 zabezpieczy nie tylko przed deszczem, ale również wiatrem. Taką opcję preferuje się osobom pracującym na przykład w food truckach czy karczmach.

W zależności od charakteru lokalu i miejsca, funkcja i zastosowanie fartucha gastronomicznego jest zupełnie inna. My pomożemy Ci wybrać idealny model, tak aby wszystkie oczekiwania zostały spełnione. Gwarantujemy najwyższą jakość materiałów oraz wykonania.

W naszym sklepie znajdziesz wiele produktów, w tym fartuchy gastronomiczne. Pamiętaj o hafcie z logo restauracji na każdym z nich, tak aby każdy pracownik mógł dumnie reprezentować dany lokal. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy miłych zakupów. 

Powiązane produkty

Fartuch kucharski – Zebra

Fartuch kucharski ze wzorem Zebra to doskonała propozycja dla restauracji, które stawiają zarówno na jakość odzieży gastronomicznej, jak i na ciekawy wygląd. Fartuch wykonany z wysokiej jakości materiału o gramaturze 200 g/m2 dedykowany jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dzięki uniwersalnemu wiązaniu przy głowie oraz w pasie – dostosowuje się do każdej sylwetki.

Cena 44,00 zł

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
4